Gå till innehållet

Arkitektkopia i nytt partneravtal

Puls

Svenska Friidrottsförbundet har skrivit ett tvåårigt samarbetsavtal med Arkitektkopia. Avtalet innebär att man ska ansvara för produktion av skyltar och expomaterial samt utveckla exponeringslösningar till Svensk Friidrotts tävlingar och evenemang, bland annat i samband med SM-tävlingarna, Finnkampen, Nordenkampen och Folksam GP skriver man på sin webbplats.

– Ett spännande uppdrag som även innebär att vi går in som officiell partner till Svenska Friidrottsförbundet, säger Martin Andersson, key account manager på Arkitektkopia på den egna webben.

Arkitektkopia har tidigare erfarenheter och levererat expomaterial till stora friidrottevent som utomhus-VM 1995, Eurojump, utomhus-EM 2006 till inomhus-EM 2013.

 

Mer i ämnet: Print

Senaste från Branschkoll